Kamila Bachula

Holistyczne podejście do zdrowia – Ajurweda – Joga śmiechu

Dom bez chemii

Zdrowy odświeżacz powietrza

Zapach… wszyscy go pragniemy i szukamy. Jakie to szczęście, mieć zmysł węchu i rozkoszować się zapachami. Mówię oczywiście o naturalnych zapachach Matki Natury, ponieważ w moim domu nie ma miejsca na chemiczne specyfiki, pełne szkodliwych związków, które tylko z pozoru nie wpływają na nasze zdrowie. Jak przygotować bezpieczny zapach do łazienki i samochodu? Zapraszam na wpis.

Jesteśmy zasypani toksynami na każdym kroku. Jedzenie, w szczególności przetworzone, to pierwsza rzecz, ale powietrze, którym oddychamy (klik) jest równie ważne.

Dlatego tam, gdzie mamy coś do powiedzenia – działajmy.

Przecież możemy zadbać zarówno o to co mamy na talerzu, ale też o to jakich produktów użyjemy w naszym domu podczas porządków. Chemia sklepowa jest niebezpieczna i źle wpływa na nasze zdrowie! Toksyny przedostają się do naszego organizmu i kumulują się przez wiele lat, obciążając nasze komórki i zakłócając ich pracę. Jeżeli nie jesteśmy uczuleni na pewne związki zawarte w sklepowych środkach czystości, pewnie nie odczujemy wyraźnego pogorszenia samopoczucia od razu po ich zastosowaniu. Dlatego też, tak ciężko jest nam sobie uświadomić, że wdychanie pięknego, odświeżającego zapachu w naszym samochodzie to realne zagrożenie dla naszego zdrowia…

Redukcja chemii w moim domu odbywa się etapami (klik).

Krok po kroku eliminuję kolejne produkty sklepowe i zastępuje je bezpiecznymi zamiennikami. Większość z nich robię sama. Okazuje się, że jest to łatwe, przyjemne i wcale nie zabiera dużo czasu. A jaka satysfakcja i spokój w głowie, że to co stosuję nie szkodzi mojemu zdrowiu.

W dziale DOM BEZ CHEMII znajdziecie m.in. sposoby na:

Teraz poznajcie prosty patent na miksturę zapachową, którą możemy zastosować jako odświeżacz do łazienki, używając spryskiwacza, lub zapach do auta, przelewając ją do specjalnego pojemnika. Możemy użyć sklepowego pojemnika, który dokładnie wyparzamy i płuczemy, aby pozbyć się pozostałości chemicznego, szkodliwego środka.

Przepis na zdrowy odświeżacz powietrza:

Składniki:

  • przefiltrowana woda lub woda destylowana
  • ulubione naturalne olejki eteryczne

Przygotowanie:

Łączymy wodę z olejkami.

W przypadku zapachu do auta łączymy wodę z olejkami w proporcji 1:1. Czyli na 10 ml wody idzie 10 ml olejków. To może być mieszanka dowolnych olejków eterycznych. W naszym samochodzie pachnie cytrusami z rozmarynem i nutą cynamonu.

Zapach do łazienki nie musi być tak mocno stężony, dlatego tutaj wystarczy na 100 ml wody około 30 kropli olejku.

Taka mikstura zapachowa ma również inne zastosowania.

Możemy jej użyć do odświeżenia ubrań, albo spryskać nią świeżo rozwieszone pranie. Sprawdzi się nawet jako odżywka zapachowa do włosów.

To naturalne składniki, zatem nie musimy czytać żadnych etykiet. Warto jednak zapoznać się z właściwościami konkretnych olejków eterycznych, ponieważ ich działanie różni się. Na szczęście do każdej buteleczki jest załączona ulotka. Świat aromaterapii jest niezwykle ciekawy, a przygotowywanie własnych naturalnych zapachów to świetny bodziec do jego poznania 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kamila Bachula - szczęśliwa żona i mama, z wykształcenia jest nauczycielem języka angielskiego, ale z zamiłowania tworzy bloga Zdrowa Brzózka, który powstał z potrzeby serca. W 2009 roku weszła do niestety rosnącego w liczbę grona CUdaków za sprawą zdiagnozowanego schorzenia Colitis Ulcerosa (WZJG). Świadomie szukając przyczyny tej choroby autoimmunologicznej odkrywa świat holistycznego podejścia do zdrowia, które mówi, że człowiek składa się nie tylko z ciała, ale i umysłu i duszy. Narzędziami stosowanymi przez Kamilę, które skutecznie jednoczą ciało, umysł i duszę, są Ajurwedą (starożytna medycyna indyjska) oraz joga i śmiechoterapia.