Jestem tym, co myślę

Filmy rozwojowe, które zmieniają naszą świadomość

Filmy rozwojowe, które zmieniają naszą świadomość

Kochani, postanowiłam w jednym miejscu zebrać wszystkie filmy, które poszerzyły moją świadomość. Te filmy otwierają oczy na inną rzeczywistość, która istnieje równolegle do tej, w której obecnie żyjemy. Tematyka filmów niby różna, a jednak chodzi o to samo, czyli sens naszego istnienia.

Obudź się…

Wszystkie zamieszczone poniżej filmy zapraszają nas do przemyśleń i sięgnięcia po głębsze odpowiedzi. Jeśli jesteś gotowa/ -wy na podróż w głąb siebie, ale nie wiesz jak zacząć, zacznij właśnie od tych filmów. Większość z nich to bardziej filmy dokumentalne lub wykłady niż fabularne. Ale jest też kilka, które opowiadają konkretne historie i od tych właśnie filmów zacznę, ponieważ są łatwiejsze w odbiorze.

Jedz, módl się i kochaj

Film o nowoczesnej kobiecie, która rozpoczęła poszukiwania samej siebie. Bardzo przyjemny i znany film z Julią Roberts w roli głównej. Nie znalazłam całego filmu, dlatego linkuję zwiastun.

Siła spokoju

Film jest ekranizacją autobiograficznej powieści Dana Millmana „Droga miłującego pokój wojownika”. Opowiada historię młodego utalentowanego sportowca z sukcesami, którego dotychczasowe życie po wypadku legnie w gruzach. Spotkanie z tajemniczym mechanikiem na stacji benzynowej na zawsze odmieni jego postrzeganie świata.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=63_lwapPTTY&feature=youtu.be

Niebiańska Przepowiednia

John Woodson to były nauczyciel, który zagubił się w życiu. W wyniku zbiegów okoliczności trafia do Peru na poszukiwania tajemniczego manuskryptu zwanego “Niebiańską Przepowiednią”. Zawiera on dziewięć wtajemniczeń, stanowiących kolejne etapy na drodze do duchowego odrodzenia ludzkości. Pod wpływem jej poszukiwań John zmienia się.

Nasz Dom

Egoistyczny lekarz, dr Andre Luiz, umiera w wyniku ciężkiej choroby i budzi się w innej rzeczywistości, zwanej “Umbral”, będącej rodzajem czyśćca. Po bolesnych przeżyciach zaczyna żałować swojego postępowania, prosząc Boga o wybaczenie i pomoc, dzięki czemu trafia do duchowego miasta zwanego “Nasz Dom”.

Rozmowy z Bogiem

Film opowiada prawdziwą historię Neale’a Donalda Walscha, która zainspirowała i odmieniła życia milionów na całym świecie. Podróż rozpoczyna się od niespodziewanego wypadku samochodowego w wyniku którego główny bohater łamie kark oraz traci pracę. Wkrótce jesteśmy świadkami transformacji jak z normalnego faceta przeistacza się z bezdomnego włóczęgę walczącego o przeżycie. Obserwujemy jego emocjonalną walkę, aby zdobyć wystarczająco żywności, nawiązać przyjaźnie oraz odzyskać swoje życie. I już w chwili kiedy wszystko zdaje się iść w dobrym kierunku, sytuacja staje się jeszcze gorsza. Czując się jak kompletny nieudacznik w każdym aspekcie życia, Neale pełen gniewu i goryczy zadaje Bogu pytania i ku swojemu niedowierzaniu otrzymuje odpowiedzi.

Polecam Wam kochani także książkę “Rozmowy z Bogiem” o której wspominałam we wcześniejszym wpisie o rozwoju duchowym (klik).

Link do filmu na CDA https://www.cda.pl/video/49524198

Sekret

To film na podstawie książki Sekret, która zapoczątkowała zmiany w mojej świadomości. Tematyka filmu opiera się na uniwersalnym prawie Wszechświata, które mówi, że przyciągasz to, czym wibrujesz. A więc przyciągamy to, czym jesteśmy. Czym jesteśmy?? Jesteśmy tym, co myślimy. Jesteśmy tym, co czujemy. Jesteśmy tym, co jemy. Jesteśmy tym, w co wierzymy, itd.

Link do filmu https://www.cda.pl/video/15582090

Nowa Biologia część 1 i 2 – Bruce Lipton

Bruce Lipton proponuje nowe spojrzenie i rozumienie współzależności między żywymi organizmami, środowiskiem — a wpływem myśli, percepcji i podświadomości — w wyrażeniu uzdrawiającego potencjału naszego ciała. Rewolucyjne badania Bruce’a Liptona odkryły brakujące ogniwo między biologią, psychologią i duchowością.

Co my tak naprawdę wiemy?

Film, dokument, który całkowicie burzy nasze tradycyjne postrzeganie rzeczywistości 😉 Niech się dzieje…

Gregg Braden – wykład z 2018

Wykład Gregga Bradena, geologa, który przemierzył świat, aby zbadać zależność pomiędzy sercem, a umysłem. Jest to trochę show, ale warto go wysłuchać, ponieważ wiedza, która jest tutaj podana jest wiedzą ciągle jeszcze niezaakceptowaną, bo niezgodną ze standardową, ogólnie przyjętą. Na końcu wykładu Gregg podaje proste ćwiczenie na uzyskanie koherencji serca.

Woda – wielka tajemnica

Dokument, który pięknie opisuje niezwykłe właściwości wody oraz nasz wpływ na jej strukturę. Poznanie tej wiedzy zmienia nasze postrzeganie wszystkiego. O tajemnicach wody pisałam już na blogu wspominając książkę Masaru Emoto (klik) oraz opisując doświadczenie z ryżem i wodą (klik), które pięknie obrazuje nasz wpływ na wodę poprzez emocje, myśli i słowa.

Samadhi

Film, który tłumaczy czym jest iluzja naszej Jaźni.

Listę filmów będę sukcesywnie uzupełniać. Jeśli tylko trafię na film/ dokument, który mnie poruszył i otworzył nowe przestrzenie zrozumienia, na pewno pojawi się na tej stronie.

*** Uzupełnienie listy filmów: ***


Zmiana

Film tłumaczący różnicę pomiędzy tym czego chce nasze ego, a tym kim tak naprawdę jesteśmy. Doktor Wayne Dayer udzielając wywiadu wprowadza nas w świat, w którym odpuszczamy kontrolę i dajemy się prowadzić. To właśnie wtedy wszystko samo zaczyna się układać…

Życzę Wam kochani miłego oglądania i pięknego budzenia się.

***

Podziel się swoją energią 😀

tak, jak ja dzielę się swoją

Wsparcie dla Zdrowej Brzózki (klik)

Wsparcie dla Zdrowej Brzózki
Wsparcie dla Zdrowej Brzózki (klik)

Kuknij co dobrego jeszcze na Zdrowej Brzózce 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kamila Bachula - szczęśliwa mężatka, z wykształcenia jest nauczycielem języka angielskiego, ale z zamiłowania tworzy bloga Zdrowa Brzózka, który powstał z potrzeby serca. W 2009 roku weszła do niestety rosnącego w liczbę grona CUdaków za sprawą zdiagnozowanego schorzenia Colitis Ulcerosa (WZJG). Świadomie szukając przyczyny tej choroby autoimmunologicznej odkrywa świat zdrowego żywienia i zrównoważonego stylu życia, czego rezultatem jest blog Zdrowa Brzózka. Kamila kocha jogę i podróże motocyklowe, uwielbia gotować dla siebie i bliskich, ale także lubi wiedzieć co je.