Kamila Bachula

Holistyczne podejście do zdrowia – Ajurweda – Joga śmiechu

Jestem tym, co jem Jestem tym, co myślę Zrozumieć i pokochać swoje ciało

Jelita wiedzą lepiej – recenzja książki

Kiedy w moim życiu wyklarował się konkretny cel, uświadomiłam sobie, że muszę ciągle poszukiwać informacji dotyczących sposobów i dróg jak go osiągnąć. Moim celem jest ustabilizowanie stanu mojego zdrowia, a że podstawą zdrowia są jelita, głównie skupiam się na nich. Z początku informacje o tym jakże cennym organie były chaotyczne i nieporadne. Gdzieś po drodze elementy układanki zaczęły do siebie pasować, a wtedy stała się rzecz niesłychana, ponieważ wszelkie materiały na temat jelit dosłownie same zaczęły wpadać mi w ręce. Tak też było z tą książką 🙂 .

Szczerze mówiąc, coraz bardziej jestem wdzięczna za to, że to akurat jelita zaczęły poważnie szwankować i dawać mi do zrozumienia, że ich stan jest kiepski. Dlaczego? Ponieważ prawie każde przewlekłe schorzenie ma swoje źródło właśnie w jelitach. Jelita to nasz drugi mózg (klik), a o zaburzenie flory bakteryjnej jelit (klik) naprawdę nie jest trudno. Kiedy choruje nasze serce, skóra, płuca czy inny narząd, medycyna akademicka nie doszukuje się przyczyn tych schorzeń w jelitach… Wtedy droga prawidłowego rozpoznania przyczyn choroby jest znacznie dłuższa…

Autor książki „Jelita wiedzą lepiej”, której premiera odbędzie się 18 kwietnia 2018 roku, zbadał swoje jelita wzdłuż i wszerz – dosłownie 🙂 . Michael Mosley jest znany z dość głośnego wydarzenia, które miało miejsce w Muzeum Nauki w Londynie, kiedy to na oczach publiczności połknął kamerkę wielkości kapsułki, aby spenetrować świat swoich jelit. Tą właśnie podróż opisuje w swojej książce. Sposób w jaki tłumaczy pracę układu trawiennego jest bardzo prosty, dlatego ta książka jest doskonałym materiałem na pierwszy etap zgłębiania wiedzy w tym temacie.

 

Jeśli chcesz razem ze Zdrową Brzózką świadomie zadbać o swoje zdrowie, wpisz się do newslettera 🙂

[mc4wp_form id=”1736″]

Oprócz elementów anatomii człowieka, autor w bardzo ciekawy sposób opisuje mikrobiom naszych jelit, czyli bogaty „las deszczowy” mikroorganizmów żyjących w naszym ciele. Podkreśla ich znaczącą rolę w utrzymaniu zdrowia całego organizmu podając wiele ciekawych przykładów oraz rzeczywistych sytuacji i doświadczeń. Książka porusza temat zarówno pożytecznych bakterii i ich wpływu na funkcjonowanie organizmu, ale też pasożytów (klik), (klik). Autor opisuje między innymi, swój eksperymentem z połknięciem tasiemca uzbrojonego, który jest znany jako „cudowny środek odchudzający”. Jeśli jesteście ciekawi wyników tego doświadczenia, koniecznie przeczytajcie książkę 🙂 .

Bardzo ucieszyła mnie szczególnie ostatnia część książki, czyli PRZEPISY uzdrawiające jelita! Czytanie rozpoczęłam właśnie od tego rozdziału 🙂 i zanim przeszłam do teorii, już wykonałam jeden z przepisów 🙂 . Poniżej na zdjęciu przedstawiam składniki tej potrawy – domyślacie się co to może być? Przepis podam w kolejnym wpisie na Zdrowej Brzózce.

A tymczasem, zachęcam wszystkich do przeczytania tej lekkiej, ale pouczającej książki, a szczególnie tych którzy mają jakiekolwiek problemy z jelitami i zdrowiem.

 

Premiera książki odbędzie się 18 kwietnia 2018 roku.

Tutaj możecie pobrać fragment książki (klik).

 

Zainteresuje Cię także:

Jak prawidłowo siedzieć na sedesie?

Jelita to nasz drugi mózg.

Pasożyty – czy jest się czego bać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kamila Bachula - szczęśliwa żona i mama, z wykształcenia jest nauczycielem języka angielskiego, ale z zamiłowania tworzy bloga Zdrowa Brzózka, który powstał z potrzeby serca. W 2009 roku weszła do niestety rosnącego w liczbę grona CUdaków za sprawą zdiagnozowanego schorzenia Colitis Ulcerosa (WZJG). Świadomie szukając przyczyny tej choroby autoimmunologicznej odkrywa świat holistycznego podejścia do zdrowia, które mówi, że człowiek składa się nie tylko z ciała, ale i umysłu i duszy. Narzędziami stosowanymi przez Kamilę, które skutecznie jednoczą ciało, umysł i duszę, są Ajurwedą (starożytna medycyna indyjska) oraz joga i śmiechoterapia.