Kamila Bachula

Holistyczne podejście do zdrowia – Ajurweda – Joga śmiechu

Ajurweda Jestem tym, co myślę

Medytacje z żywiołami oraz joga nidra

Są takie dni, kiedy umysł tak pędzi, że ciężko go zatrzymać. Są takie dni, kiedy ciało jest tak zmęczone, że samo leżenie nie pomaga. Są takie dni, kiedy emocje szaleją i zalewają ciało i umysł. Aby nie doprowadzić do takich dni, wystarczy systematycznie zatrzymać się i połączyć ze swoimi żywiołami, które pięknie balansują nas na poziomie ciała, umysłu i duszy.

Regularna praktyka świadomego relaksu przy prowadzonej medytacji z żywiołami daje nam poczucie stabilizacji i spokoju od środka. Tych kilkanaście minut na zatrzymanie się, zaspokaja nam wiele potrzeb. Potrzebę odpoczynku, czasu dla siebie, połączenia się ze sobą, zwolnienia, oczyszczenia, uwolnienia tego co stare i zbędne. Regularna praktyka świadomego relaksu dyscyplinuje nasz umysł oraz wycisza nasze emocje. Jest jedno z głównych zaleceń Ajurwedy (klik).

Każdy żywioł niesie za sobą inną jakość i wartość.

Który żywioł woła Ciebie dzisiaj?

Joga nidra

Joga Nidra to medytacja prowadzona po centrach energetycznych naszego ciała. Medytacja wycisza i uaktywnia prawidłowy przepływ energii w ciele. Idealna przed snem lub jako przerwa w pracy. Medytując uzyskujemy efekt szybkiej regeneracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kamila Bachula - szczęśliwa żona i mama, z wykształcenia jest nauczycielem języka angielskiego, ale z zamiłowania tworzy bloga Zdrowa Brzózka, który powstał z potrzeby serca. W 2009 roku weszła do niestety rosnącego w liczbę grona CUdaków za sprawą zdiagnozowanego schorzenia Colitis Ulcerosa (WZJG). Świadomie szukając przyczyny tej choroby autoimmunologicznej odkrywa świat holistycznego podejścia do zdrowia, które mówi, że człowiek składa się nie tylko z ciała, ale i umysłu i duszy. Narzędziami stosowanymi przez Kamilę, które skutecznie jednoczą ciało, umysł i duszę, są Ajurwedą (starożytna medycyna indyjska) oraz joga i śmiechoterapia.