Kamila Bachula

Holistyczne podejście do zdrowia – Ajurweda – Joga śmiechu

Jestem tym, co myślę

Tajemnice wody – Masaru Emoto

woda-emoto-2

Tajemnice wody – Masaru Emoto

Dokładny tytuł tej książki brzmi „Tajemnice wody i jej wpływ na człowieka i naszą planetę”. Po jej przeczytaniu odezwało się we mnie swego rodzaju poczucie obowiązku, aby zachęcać ludzi do zapoznania się z jej treścią. Mnie zachęciło wykonanie doświadczenia z wodą i ryżem (klik), które opisałam wcześniej na blogu. Doświadczenie potwierdziło jak wielką moc mają nasze słowa, myśli i emocje oraz ich wpływ na procesy, które zachodzą w wodzie. Piszę ten wpis patrząc na szklankę wody, ale dla mnie to już nie jest ta sama woda co kiedyś…

Jak wykonać doświadczenie z wodą i ryżem przeczytacie tutaj (klik)

Autor książki, Masaru Emoto, jest japońskim naukowcem, który przez wiele lat badał kryształy zamrożonej wody.

Odkrył, że kryształy zmieniają swój kształt, kolor i strukturę w zależności od czynników zewnętrznych, których działaniu są poddane. Chyba nie będzie to dla Was wielkim zaskoczeniem, że słowa pełne miłości i wdzięczności, harmonijna muzyka, modlitwa, dobre myśli i uczucia powodowały utworzenie się najpiękniejszych kryształów o regularnych kształtach. Woda poddana takim pozytywnym czynnikom staje się wodą czystą, wodą niosącą życie i energię. Jest to o tyle niezwykłe i niesamowicie ważne odkrycie dla nas, ponieważ człowiek i Ziemia składa się w większej części z wody.

Książka ma zaledwie 162 strony z czego 1/4 to zdjęcia kryształów wody poddanej różnym czynnikom, ale autor wykorzystał te strony na podzielenie się z nami tajemnicą, która wyjaśnia sens życia człowieka na Ziemi.

Woda i jej kryształy uczą nas co jest priorytetem w życiu i podaje jak na tacy proste rozwiązanie wszystkich problemów tego świata…

To w istocie odmienia człowieka i zmusza do przemyśleń. Uważam, że ta książka powinna się znaleźć na liście lektur w szkole.

woda-emoto-3

Widok wody nie jest dla nas niczym nadzwyczajnym, ponieważ mamy ją na co dzień. Odkręcamy kurek i jest. Większość z nas już pewnie nie pamięta z lekcji biologii czy geografii jak wygląda obieg wody na ziemi, a już sama ta procedura jest niesamowicie ciekawa. Gdzie znajdziemy wodę? W zasadzie wszędzie i przez to jej nie doceniamy, tak jak powinniśmy. Woda jest na powierzchni ziemi, ale i w jej głębinach również, woda jest w powietrzu, tworzy chmury, leje się z nieba, po czym z powrotem  wnika w głąb ziemi. Wszystkie istnienia na ziemi potrzebują wody do życia. I tak jak woda obiega świat, tak też obiega nasze ciało, tworząc je w co najmniej 70%.  Dzięki rozpuszczającym właściwościom woda niesie ze sobą pierwiastki niezbędne nam do życia, ale też zabiera szkodliwe związki, powstałe w wyniku naszego metabolizmu.

Zasoby wody na całym świecie to jeden wielki zbiornik, który miesza się ze sobą w ciągłej wędrówce. Dlatego tak ważne jest zrezygnowanie z wszelkich chemicznych i toksycznych związków, ponieważ prędzej czy później nasz płyn do naczyń, czy silnie żrący środek do toalety znajdzie się w naszym organizmie. Japoński naukowiec wyraźnie podkreśla, że zanieczyszczona woda nie krystalizuje. Ciężko jest sobie to wyobrazić i zrozumieć, ale może właśnie ta książka Wam w tym pomoże.

Obieg wody w środowisku to tylko jedno zagadnienie poruszone przez Masaru Emoto. Autor książki otwiera nam oczy na magiczną wręcz właściwość wody.

Woda ma pamięć i reaguje na nasz nastrój, emocje, słowa, myśli.

Żeby to zrozumieć, autor wprowadza czytelnika w świat fizyki kwantowej, która udowodniła, że wszystko jest wibracją. Każda istota żywa i każdy przedmiot wibruje tak, jak fale dźwiękowe, które wyraźnie czujemy w całym ciele stojąc blisko olbrzymiego głośnika na koncercie. W zależności od zakresu częstotliwości, takie wibracje mogą wywołać pozytywny lub negatywny skutek. Woda łapie natychmiast wszystkie wibracje skierowane w jej stronę i pokazuje za pomocą kryształów jak lustro, jakiego rodzaju jest to wibracja. Poniżej na zdjęciu widać wyraźną różnicę pomiędzy strukturą kryształów.

emoto-woda

Oprócz przedmiotów i żywych istnień, źródłem wibracji są również wszelkie zjawiska zachodzące w świecie. Chociażby burza to nic innego jak rozproszenie ogromnej ilości negatywnej energii w celu zachowania równowagi. Po gwałtownej burzy chyba wszyscy odczuwamy taką dziwną ulgę, lżej się oddycha i lepiej myśli. Bardzo ciekawa i obiecująca jest reakcja wody gruntowej  przed nadchodzącym trzęsieniem ziemi, ponieważ wtedy nie wykazuje żadnej regularnej krystalizacji. Być może to posłuży w niedalekiej przyszłości do jeszcze lepszego przewidywania tych niszczących zjawisk.

Z kolei spotkania ludzi w gronie najbliższych w celu świętowania jakiejś okazji to koński zastrzyk dobrej energii. Tańce, śpiew i uczta podnoszą częstotliwość naszych wibracji przez co czujemy się szczęśliwi. Doskonale pamiętam to uczucie, kiedy śpiewając w chórze czy to na akademii w szkole, czy na konkursie w filharmonii, rozpierała mnie niezwykła energia. Czasami leciały mi łzy ze wzruszenia podczas śpiewania, bo czułam ten cudowny rezonans wszystkich głosów każdą komórką swojego ciała. Tęsknie za tym uczuciem, ale na szczęście podobne odczucia pojawiają się słuchając czyjegoś pięknego śpiewu. Pomyśleć, że w tym momencie woda w naszym ciele odzwierciedla piękno takiego głosu. Nic dziwnego, że harmonijna muzyka uzdrawia i oczyszcza.

Zjawisko rezonansu zachodzi również pomiędzy zakochanymi. Wówczas ich wibracje podnoszą się co sprzyja pomyślnym sytuacjom w życiu. Zakochani są bardziej produktywni i kreatywni, ale też zdrowsi, bo to uzdrawiająca wibracja. Mówi się, że miłość uskrzydla i tak rzeczywiście jest, ponieważ uskrzydla nas w piękne kryształy wodne w naszym ciele. Zakochanym  też  wszystko lepiej smakuje, bo woda którą spożywamy bezpośrednio, czy w pokarmie również reaguje na naszą miłość! Niestety zjawisko rezonansu to miecz obosieczny, ponieważ kiedy wysyłamy złą energię, rezonujemy z negatywnymi emocjami i zjawiskami, które ciągle się do nas przyklejają. Nie bez powodu nieszczęścia chodzą parami.

Na całe szczęście człowiek to istota o niesamowitej mocy, którą może wykorzystać, aby zmienić swoją częstotliwość na pozytywną, a tym samym swój świat na lepsze.

Wystarczy wzbudzić w sobie uczucie wdzięczności za cokolwiek lub wrócić pamięcią do miłych chwil, aby podnieść swoje wibracje 🙂 . To w jakim świecie żyjemy zależy od nas!  Wybierasz świat szczęścia, czy smutku? To Twój wybór, a nie zrządzenie losu… Aby to lepiej zrozumieć polecam Ci przeczytanie książki znakomitego naukowca i myśliciela Masaru Emoto „Tajemnice wody i jej wpływ na człowieka i naszą planetę”.Podziel się swoją energią 😀 tak, jak ja dzielę się swoją

Wsparcie dla Zdrowej Brzózki (klik)

Wsparcie dla Zdrowej Brzózki
Wsparcie dla Zdrowej Brzózki (klik)ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kamila Bachula - szczęśliwa żona i mama, z wykształcenia jest nauczycielem języka angielskiego, ale z zamiłowania tworzy bloga Zdrowa Brzózka, który powstał z potrzeby serca. W 2009 roku weszła do niestety rosnącego w liczbę grona CUdaków za sprawą zdiagnozowanego schorzenia Colitis Ulcerosa (WZJG). Świadomie szukając przyczyny tej choroby autoimmunologicznej odkrywa świat holistycznego podejścia do zdrowia, które mówi, że człowiek składa się nie tylko z ciała, ale i umysłu i duszy. Narzędziami stosowanymi przez Kamilę, które skutecznie jednoczą ciało, umysł i duszę, są Ajurwedą (starożytna medycyna indyjska) oraz joga i śmiechoterapia.