Ajurweda

Ajurwedyjski podcast – moje błędy żywieniowe

Nowoczesna dietetyka często zaprzecza sama sobie, pomimo tego, że jej zalecenia są poparte naukowymi badaniami. Nadmiar informacji dotyczących sposobu żywienia wprowadził taki chaos w moim pojmowaniu tego co mi służy, a co nie, że powoli gubiłam się w tych zaleceniach i już sama nie wiedziałam co jeść. Okazało się, że powrót do korzeni, czyli starożytnej wiedzy o życiu, wniósł w moje życie i żywienie więcej harmonii i spokoju. Ajurweda przyniosła odpowiedzi na pytania, na które długo nie mogłam znaleźć wiarygodnej odpowiedzi.

Ajurweda pokazała mi jakie błędy popełniałam, wierząc nowoczesnym trendom żywieniowym. Swoimi spostrzeżeniami dzielę się w formie nagrań, ponieważ obecnie nie znajduję wystarczająco dużo przestrzeni na pisanie postów. Macierzyństwo wywróciło mój świat do góry nogami. Jednak serce bardzo woła, aby dzielić się swoimi przemyśleniami, stąd pomysł na podcast. Uprzedzam, że jest to najmniej profesjonalny podcast, jaki kiedykolwiek słyszałam, ponieważ nagrywam go podczas spacerów z synkiem na dyktafon w telefonie. Idę za radą mojej nauczycielki Ajurwedy Marii Nowak-Szabat – rób co możesz z tym co masz!

O wodzie

O suszonych owocach i orzechach

O tym jak Ajurweda widzi żywioły

O tym, dlaczego znajomość swoich żywiołów jest tak istotna w dzisiejszym świecie

W upalny dzień o gorącu w ciele

O kawie

O suchości w ciele

O soli i złości

O posiłkach bogatych w składniki odżywcze

O późnych obiadach

O zbyt rygorystycznej diecie eliminacyjnej

O moim nałogu węglowodanowym

O jedzeniu mrożonek i jedzeniu ze słoika

O moich błędach podczas rozszerzania diety mojego synka

https://youtu.be/tgZ7fV-66ls

O niekorzystnych połączeniach produktów spożywczych

https://youtu.be/6J7FwMA0X9E

Kuknij co dobrego jeszcze na Zdrowej Brzózce 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kamila Bachula - szczęśliwa żona i mama, z wykształcenia jest nauczycielem języka angielskiego, ale z zamiłowania tworzy bloga Zdrowa Brzózka, który powstał z potrzeby serca. W 2009 roku weszła do niestety rosnącego w liczbę grona CUdaków za sprawą zdiagnozowanego schorzenia Colitis Ulcerosa (WZJG). Świadomie szukając przyczyny tej choroby autoimmunologicznej odkrywa świat holistycznego podejścia do zdrowia, które mówi, że człowiek składa się nie tylko z ciała, ale i umysłu i duszy. Narzędziami stosowanymi przez Kamilę, które skutecznie jednoczą ciało, umysł i duszę, są Ajurwedą (starożytna medycyna indyjska) oraz joga i śmiechoterapia.