Kamila Bachula

Holistyczne podejście do zdrowia – Ajurweda – Joga śmiechu

Ajurweda Zrozumieć i pokochać swoje ciało

Zdrowa Brzózka w Szkole Ajurwedy

Ajurweda w tłumaczeniu z języka sanskryckiego to WIEDZA O ŻYCIU i jest holistyczną medycyną profilaktyczną pochodzącą z Indii. Jak powtarza moja nauczycielka ajurwedy Maria, Ajurweda istniejąc blisko 5 tysięcy lat była świadkiem nie jednej zarazy, wojny oraz innych przełomowych zdarzeń na kuli ziemskiej. Właśnie dlatego jest nam teraz tak bardzo potrzebna.

Nazywam się Kamila Bachula i jestem autorką bloga Zdrowa Brzózka, na którym od kilku lat dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie holistycznego podejścia do zdrowia.

Wszystko zaczęło się od mojego stanu zdrowia, który zmotywował mnie do zmian w moim życiu. Ostre stany zapalne jelit zdiagnozowane przez konwencjonalnych lekarzy pod nazwą Colitis Ulcerosa, były na tyle kłopotliwe, że zmusiły mnie do szukania pomocy poza światem farmaceutyków.

Przez blisko 10 lat zgłębiam wiedzę i praktykę w temacie diet eliminacyjnych i przeróżnych kuracji uzdrawiajacych. Na blogu dzielę się z wami tym, co się u mnie sprawdziło, jednak z roku na rok coraz bardziej przekonywałam się, że każdy człowiek jest inny i każdy potrzebuje przejść inną drogę, aby dogadać się z własnym ciałem i zdrowiem. Może to jest powodem tego jak wiele dezinformacji i sprzecznych zaleceń możemy znaleźć w świecie diet i sposobów żywienia.

Często słyszę od moich czytelników zapytania dotyczące żywienia i bezpiecznych kuracji leczniczych, jednak polecając swoje sprawdzone metody zawsze powtarzałam, że to co zadziałało u mnie, niekoniecznie będzie korzystne dla innych. Ta niepewność powoli mnie frustrowała, ponieważ chciałam pomagać, ale nie miałam tej wiedzy, jak dopasowywać dietę pod indywidualne potrzeby i schorzenia.

Dodatkowo pojawiło się we mnie nowe odkrycie, że sama dieta może pomóc tylko na chwilę, bo źródło naszych problemów zdrowotnych jest głębiej. Jeśli nie uporządkujemy swoich myśli, emocji i ducha, to żadna dieta i nawet najdroższe suple tego świata nie zagwarantują nam stabilnego stanu zdrowia.

Ajurweda towarzyszy ludziom w życiu codziennym wspierając ich zdrowie na różne sprawdzone przez tysiące lat sposoby. To co najbardziej mnie w niej urzeka, to to, że te sposoby są szyte na miarę każdego indywidualnego człowieka i jego obecnego stanu zdrowia oraz to, że podchodzi do tematu zdrowia holistycznie biorąc pod uwagę zarówno ciało, umysł i ducha.

Nareszcie znalazłam źródło wiedzy, której naprawdę mogę zaufać.

Poczułam wezwanie mojego serca!

Czuję, że drzemie we mnie potencjał pomagania innym na ich drodze do zdrowia, a ajurweda daje mi do spełniania tego powołania sprawdzone narzędzia i wiedzę.

Wybrałam Szkołę Ajurwedy w Agni Ajurweda prowadzoną przez królową polskiej ajurwedy, Marię Nowak-Szabat ponieważ poczułam wyraźnie, że w tej szkole znajdę coś więcej niż tylko starożytną wiedzę o życiu. A że postanowiłam ufać sobie oraz swoim przeczuciom i iść za głosem serca, podjęłam decyzję bardzo szybko bez chwili zawahania.

Z każdym kolejnym wykładem coraz bardziej ufałam skuteczności tej wiedzy i dostrzegałam coraz większy potencjał w jej praktycznym wykorzystaniu, aby nieść pomoc najpierw sobie, a potem innym. Czuję wyraźnie, że dobrze wybrałam i jestem we właściwym miejscu.

Obecnie ukończyłam pierwszą część szkoły, która dała mi solidne podstawy wiedzy. Wybieram się do drugiej części, aby pogłębić wiedzę i praktykę w zawodzie konsultantki ajurwedy, ale zanim to zrobię, potrzebuję czasu na ugruntowanie dotychczasowych materiałów. Zdecydowałam się na przerwę pomiędzy dwoma częściami szkoły również dlatego, że przy maluszku czasu na naukę i praktykę jest naprawdę mało, a trzeba przecież w pierwszej kolejności zadbać też o siebie, aby mieć siły dbać o innych.

Na szczęście ajurweda to właśnie wiedza o tym, jak o siebie dbać, dlatego już teraz wdrażam zmiany w swoim codziennym życiu testując tą mądrość życiową najpierw na sobie i rodzinie.

Stawiam się w gotowości i otwartości na nowe i nieznane.

Jeśli zainteresowała cię ajurweda i jej podejście do zdrowia i chcesz przekonać się na własnej skórze czym to jest, zapraszam Cię na darmową konsultację.

Napisz do mnie maila na adres kontakt@zdrowabrzozka.pl

Wszystkie znaki na niebie mówią mi, że jesteśmy w trakcie olbrzymich przemian na Ziemii. Czuję, że to prowadzi nas do zmian na lepsze. Jednak jak każda zmiana, to wymaga od nas poświęcenia energii i uważności, dlatego zadbanie o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne wydaje się teraz być priorytetem.

Ajurweda wie jak zadbać o zdrowie.

Dowiedz się i ty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kamila Bachula - szczęśliwa żona i mama, z wykształcenia jest nauczycielem języka angielskiego, ale z zamiłowania tworzy bloga Zdrowa Brzózka, który powstał z potrzeby serca. W 2009 roku weszła do niestety rosnącego w liczbę grona CUdaków za sprawą zdiagnozowanego schorzenia Colitis Ulcerosa (WZJG). Świadomie szukając przyczyny tej choroby autoimmunologicznej odkrywa świat holistycznego podejścia do zdrowia, które mówi, że człowiek składa się nie tylko z ciała, ale i umysłu i duszy. Narzędziami stosowanymi przez Kamilę, które skutecznie jednoczą ciało, umysł i duszę, są Ajurwedą (starożytna medycyna indyjska) oraz joga i śmiechoterapia.