Kamila Bachula

Holistyczne podejście do zdrowia – Ajurweda – Joga śmiechu

Jestem tym, co jem Przysmaki dla dzieci

Zdrowy deser z owoców jagodowych

Zdrowy deser z owoców jagodowych

Uwielbiam prostotę w mojej kuchni, a szybkie przepisy na zdrowe desery to chyba moja specjalność, ponieważ jestem zdecydowanie „słodkolubna”;) Lubię także wszelkie musy z odrobiną czegoś chrupiącego. Banany w połączeniu ze świeżymi lub mrożonymi jagodami tworzą przepyszne musy. Wystarczy je pięknie udekorować bakaliami i powstaje uczta zarówna dla żołądka i oka.

Deser owocowy możemy przygotować na wiele sposobów w zależności od tego na jakie jagody jest akurat sezon. Możemy również wykorzystać mrożone truskawki, maliny lub borówki. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić sobie też miks jagodowy.

Przepis na deser z owoców jagodowych

Składniki na 4 porcje:

– 6 dojrzałych bananów

– 0,5 kg truskawek lub malin lub borówek lub miks ulubionych owoców jagodowych 😉 mogą być również mrożone

– 3 łyżki wiórek kokosowych

– 3 łyżki tahini – pasty sezamowej

– dowolne bakalie

Przygotowanie:

Wybrane przez nas jagody blendujemy z 2 bananami i wiórkami kokosowymi (2 łyżki). W osobnym naczyniu blendujemy 4 banany z pastą tahini i łyżką wiórków.

Do pucharków rozlewamy najpierw mus jagodowy, a następnie na wierzch mus bananowo-sezamowy. Desery posypujemy ulubioną mieszanką bakaliową.

Smacznego i na zdrowie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kamila Bachula - szczęśliwa żona i mama, z wykształcenia jest nauczycielem języka angielskiego, ale z zamiłowania tworzy bloga Zdrowa Brzózka, który powstał z potrzeby serca. W 2009 roku weszła do niestety rosnącego w liczbę grona CUdaków za sprawą zdiagnozowanego schorzenia Colitis Ulcerosa (WZJG). Świadomie szukając przyczyny tej choroby autoimmunologicznej odkrywa świat holistycznego podejścia do zdrowia, które mówi, że człowiek składa się nie tylko z ciała, ale i umysłu i duszy. Narzędziami stosowanymi przez Kamilę, które skutecznie jednoczą ciało, umysł i duszę, są Ajurwedą (starożytna medycyna indyjska) oraz joga i śmiechoterapia.