Kamila Bachula

Holistyczne podejście do zdrowia – Ajurweda – Joga śmiechu

Jestem tym, co jem

Zdrowa sałatka śledziowa

Zdrowa sałatka śledziowa

Ostatnio ciągnęło mnie na śledzie. Czasami mój organizm życzy sobie takich mocniejszych doznań smakowych. Poszukiwania śledzi o dobrym składzie chwilę trwały. Wszędzie cukier, wzmacniacze, kwasy… A wystarczy woda i sól, żeby śledź był zakonserwowany na jakiś czas. Z moich śledzi powstała sałatka na święta. Pyszna, zdrowa i lekka, a przy tym prosta w wykonaniu.

Przepis na sałatkę śledziową:

Składniki:

Kiszona pigwa to fajny dodatek do sałatek i marynat (klik)

Przygotowanie:

Śledzie solone moczymy w wodzie przez dobę. Następnie dokładnie płuczemy i zalewamy octem jabłkowym (klik) z łyżką miodu. Niech się moczą nawet kilka dni.

Zalewę octową ze śledzi możemy wykorzystać do różnych sosów lub marynat.

Równie dobrze do moczenia śledzi możemy użyć marynaty z ogórków musztardowych, ponieważ jej smak jest idealny dla śledzia. Tym bardziej, że ogórki dodamy później do sałatki. Przepis na takie ogórki w marynacie bez cukru znajdziecie na blogu (klik).

Marchweki, ziemniaki, selera i pietruszkę gotujemy w skórkach do miękkości. Następnie studzimy, obieramy i kroimy w kostkę.

Cebulę obieramy, kroimy w kostkę i sparzamy wrzątkiem.

Ogórki musztardowe kroimy w kostkę

Śledzie kroimy w paseczki.

Selera naciowego również kroimy w paseczki.

Wszystkie składniki mieszamy delikatnie z wybranym przez nas majonezem: jajecznym na oleju kokosowym (klik) lub bezjajecznym na kaszy jaglanej (klik).

Smacznego i na zdrowie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kamila Bachula - szczęśliwa żona i mama, z wykształcenia jest nauczycielem języka angielskiego, ale z zamiłowania tworzy bloga Zdrowa Brzózka, który powstał z potrzeby serca. W 2009 roku weszła do niestety rosnącego w liczbę grona CUdaków za sprawą zdiagnozowanego schorzenia Colitis Ulcerosa (WZJG). Świadomie szukając przyczyny tej choroby autoimmunologicznej odkrywa świat holistycznego podejścia do zdrowia, które mówi, że człowiek składa się nie tylko z ciała, ale i umysłu i duszy. Narzędziami stosowanymi przez Kamilę, które skutecznie jednoczą ciało, umysł i duszę, są Ajurwedą (starożytna medycyna indyjska) oraz joga i śmiechoterapia.