Kamila Bachula

Holistyczne podejście do zdrowia – Ajurweda – Joga śmiechu

Jestem tym, co jem

Święta Bożego Narodzenia bez glutenu, mleka i cukru

Czas Świąt Bożego Narodzenia dla jednych jest bardzo wyjątkowy, wręcz magiczny, a dla drugich to strata czasu, pieniędzy i niepotrzebna gonitwa. Z wiekiem zmienia się nasz sposób postrzegania świąt, bo dzieci na pewno najbardziej oczekują na prezenty, trochę starsza młodzież kojarzy je ze swoimi ulubionymi potrawami, na które czeka się niekiedy cały rok, a dopiero potem przychodzi do nas taka myśl, że to jakie te święta będą zależy od nas i od ludzi, z którymi spędzimy ten czas.

Czy wyobrażacie sobie Święta Bożego Narodzenia bez tradycyjnych pierogów, uszek czy słodkich ciast? Ja na szczęście nie muszę sobie tego wyobrażać, bo taka jest moja rzeczywistość, która zupełnie mi nie przeszkadza w tym, aby cieszyć się prawdziwą świąteczną atmosferą 🙂 . To już moje trzecie święta bez glutenu, mleka i cukru, a tym samym bez problemów trawiennych, wzdęć, bólu, uczucia przejedzenia i rewolucji żołądkowych! Brzmi zachęcająco, prawda? 🙂

W tym roku na świątecznym stole Zdrowej Brzózki zawitają:

  • kapusta z grzybami

Jeśli chcesz razem ze Zdrową Brzózką świadomie zadbać o swoje zdrowie, wpisz się do newslettera 🙂

[mc4wp_form id=”1736″]

A za świąteczny opłatek posłużą mi niesłodzone suszone banany 😀 . Aby tradycji stało się zadość!

Na koniec tego świątecznego wpisu chciałabym Wam wszystkim życzyć, aby czas świąt był prawdziwie przyjemnym i wesołym doświadczeniem. Niech wspólne spotkania z rodziną napełnią Wasze serca szczerą radością, a Wasze dusze pozytywną energią, która będzie Wam towarzyszyć przez cały Nowy Rok. Życzę Wam także umiaru w jedzeniu i piciu podczas świątecznego ucztowania, bo dzięki temu Wasze samopoczucie na pewno będzie lepsze 🙂 .

Wasza Zdrowa Brzózka 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kamila Bachula - szczęśliwa żona i mama, z wykształcenia jest nauczycielem języka angielskiego, ale z zamiłowania tworzy bloga Zdrowa Brzózka, który powstał z potrzeby serca. W 2009 roku weszła do niestety rosnącego w liczbę grona CUdaków za sprawą zdiagnozowanego schorzenia Colitis Ulcerosa (WZJG). Świadomie szukając przyczyny tej choroby autoimmunologicznej odkrywa świat holistycznego podejścia do zdrowia, które mówi, że człowiek składa się nie tylko z ciała, ale i umysłu i duszy. Narzędziami stosowanymi przez Kamilę, które skutecznie jednoczą ciało, umysł i duszę, są Ajurwedą (starożytna medycyna indyjska) oraz joga i śmiechoterapia.