Kamila Bachula

Holistyczne podejście do zdrowia – Ajurweda – Joga śmiechu

Jestem tym, co jem

Muffiny jaglane z truskawkami i mąką konopną

Muffiny jaglane z truskawkami i mąką konopną

Truskawkowy zawrót głowy jeszcze trwa. Korzystajmy póki jeszcze są! Przepis na szybko na jaglane muffiny z truskawkami i mąką konopną, którą ostatnio dość często testuję. Tydzień temu wrzuciłam przepis na omlet (klik) z jej wykorzystaniem, a teraz zapraszam na muffiny, które dzięki niej nabrały ciemnego koloru 😉 .

Mąka konopna to zmielone ziarna konopi siewnej, które są bogate w białko i zawierają komplet aminokwasów egzogennych.

Obok mąki kokosowej (klik) i kasztanowej (klik), będzie to kolejna mąka bezglutenowa, która na stałe znajdzie miejsce w spiżarni Zdrowej Brzózki. Ma lekko gorzkawy posmak, podobnie jak orzechy. Możemy ją stosować do wypieków, ale też na surowo, przykładowo do koktajli. Nadaje potrawom ciemnego koloru, co wyraźnie widać po tych jaglanych muffinach.

Przepis na jaglane muffiny z truskawkami i mąką konopną:
Składniki:

  • 2 szklanki kaszy jaglanej
  • 3 dojrzałe banany
  • 3 jajka
  • 3 łyżki cukru kokosowego
  • 3 łyżki oleju kokosowego
  • 6 łyżek mąki konopnej
  • 1 łyżeczka octu jabłkowego
  • 1 łyżeczka sody oczyszczonej
  • truskawki

Przygotowanie:

Kaszę jaglaną płuczemy i zalewamy wodą dzień wcześniej. Powinna się moczyć przynajmniej przez 12 godzin, aby kwas fitynowy przedostał się do wody.
Po tym czasie kaszę ponownie płuczemy.
W misce blendujemy odcedzoną kaszę jaglaną z jajkami, bananami, rozpuszczonym olejem kokosowym, cukrem kokosowym, octem i sodą. Dodajemy mąkę konopną i dokładnie mieszamy.

 

Nakładamy ciasto do form na muffiny, a na wierzchu układamy wypłukane wcześniej truskawki.

Muffiny pieczemy w 180 stopniach przez 25 – 30 minut.

Smacznego i na zdrowie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kamila Bachula - szczęśliwa żona i mama, z wykształcenia jest nauczycielem języka angielskiego, ale z zamiłowania tworzy bloga Zdrowa Brzózka, który powstał z potrzeby serca. W 2009 roku weszła do niestety rosnącego w liczbę grona CUdaków za sprawą zdiagnozowanego schorzenia Colitis Ulcerosa (WZJG). Świadomie szukając przyczyny tej choroby autoimmunologicznej odkrywa świat holistycznego podejścia do zdrowia, które mówi, że człowiek składa się nie tylko z ciała, ale i umysłu i duszy. Narzędziami stosowanymi przez Kamilę, które skutecznie jednoczą ciało, umysł i duszę, są Ajurwedą (starożytna medycyna indyjska) oraz joga i śmiechoterapia.